Placówka Wsparcia Dziennego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowogardzie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 września 2019

Informujemy, że Zarząd Powiatu Goleniowskiego podjął uchwałę, którą wyznaczył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie jako miejsce, w który zostanie utworzona Placówka Wsparcia Dziennego w Nowogardzie. Z przyczyn technicznych nie było możliwe utworzenie placówki w budynku byłego hotelu "CISY".
W ramach projektu pn. Nowe Placówki Wsparcia Dziennego w powiecie goleniowskim ,Czwarte piętro" w Nowogardzie i 2 PWD w gminie Osina" umowa nr RP2P.07.06.00-32-K008/18 w ramach dzialania 7.6 z RPO WZ, pomieszczenia wyznaczone pod działalność PWD zostaną wyremontowane, doposażone i częściowo dostosowane do osób niepełnosprawnych (podest ruchomy dla ON, łazienka dostosowana do ON).
W ramach projektu utworzone zostaną 3 placówki. Placówka Wsparcia Dziennego w Osinie funkcjonować będzie w świetlicy wiejskiej w Osinie, natomiast Placówka w Węgorzach w świetlicy wiejskiej w Węgorzach.
Projekt realizowany jest w partnerstwie. Liderem projektu jest Stowarzyszenie AWIS, a partnerami Powiat Goleniowski oraz Gmina Osina.