Zamówienie dotyczące sukcesywnego zakupu oleju napędowego do samochodów FORD TRANSIT, nr postępowania BK/SZP/11/2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 listopada 2021

logotypy UE

Zamawiający w odniesieniu do zamówień, których szacunkowa wartość przekracza 50 000,00 zł netto udziela zamówienia zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 dostępne na stronie Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 (MIiR/2014-2020/12) - CZĘŚCIOWO ZAWIESZONE - Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (funduszeeuropejskie.gov.pl)  

Postępowanie nie podlega przepisom ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2021.1129 t.j. z dnia 2021.06.24).   

Zamówienie udzielane jest w ramach projektu pn. “Szereg Pomocy” - ośrodek wsparcia aktywności społeczno-zawodowej w Nowogardzie, projekt nr RPZP.07.02.00-32-K004/19. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.  

Zapytanie ofertowe opublikowane zostało na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem www.awis.org.pl oraz na Baza Konkurencyjności (funduszeeuropejskie.gov.pl).   

  1.        Opis przedmiotu zamówienia   

                         Wspólny Słownik Zamówień (kod CPV): 09134100-8 Olej napędowy  

         Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup oleju napędowego w ramach projektu pn. “Szereg Pomocy” - ośrodek wsparcia aktywności społeczno-zawodowej w Nowogardzie. Szacunkowe zapotrzebowanie Zamawiającego na paliwo określone zostało w wysokości 9 750 litrów. Ilość litrów oleju napędowego wskazana została w sposób szacunkowy. Zamawiający nie gwarantuje zakupu oleju napędowego we wskazanej ilości i zastrzega sobie prawo do zmniejszenia bądź zwiększenia ilości litrów oleju napędowego z zachowaniem cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę w ofercie. Zamawiający będzie pobierał olej napędowy bezpośrednio na stacji w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu zamawiającego.   

Wykonawca jest odpowiedzialny względem Zamawiającego za wady oleju napędowego zmniejszające jego wartość lub użyteczność i w przypadku poniesienia straty przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązuje się do ich pokrycia.  

Zapłata za zrealizowaną usługę nastąpi na podstawie faktury/rachunku wystawionego przez Wykonawcę po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego. Faktura powinna zawierać co najmniej 14. dniowy termin płatności.  

Olej napędowy musi być zgodny z europejską normą EN 590 lub analogiczną normą lokalną.  

Wykonawca może zaproponować rozwiązania równoważne, jeśli udowodni w swojej ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w  zapytaniu ofertowym.   

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

 

  1. Termin wykonania zamówienia 

         Od dnia podpisania umowy do 31.12.2022 roku. Umowa zostanie podpisana z wykonawcą w terminie jednego miesiąca od dnia wyboru oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo   do zmiany terminu realizacji zamówienia. 

 

  1. Miejsce realizacji zamówienia   

          Obszar realizacji projektu obejmuje powiaty: goleniowski, kamieński, łobeski oraz gryficki.  

 

  1. Warunki udziału w postępowaniu i wykluczenia 

 A. Wykonawca nie może być powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania osobowe lub kapitałowe rozumie się wzajemne powiązania pomiędzy Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na: 

-  uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej; 

- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji; 

- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika; 
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej (rodzice, dzieci, wnuki, teściowie, zięć, synowa), w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia (rodzeństwo, krewni małżonka/i) lub pozostawania w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli. 

W sytuacji wystąpienia powiązania Wykonawca będzie podlegał odrzuceniu z postępowania. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia” na podstawie załącznika do zapytania. Wykonawca, który nie spełni któregokolwiek z warunków zostanie odrzucony w postępowaniu.   

B. Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności (sprzedaż oleju napędowego), tj. posiadanie koncesji na obrót paliwami ciekłymi (OPC) oraz być wpisanym do rejestru przedsiębiorstw posiadających koncesję na obrót paliwami ciekłymi, który prowadzony jest przez Urząd Regulacji Energetyki.  

W sytuacji nieposiadania koncesji na obrót paliwami ciekłymi (OPC) Wykonawca będzie podlegał odrzuceniu z postępowania.  Ocena spełnienia przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia” na podstawie dołączonej do oferty koncesji na obrót paliwami ciekłymi. 

C. Wykonawca musi dysponować odpowiednim potencjałem technicznym oraz być podmiotem zdolnym do wykonania zamówienia, bądź dysponować potencjałem umożliwiającym wykonanie zamówienia. Wykonawca musi dysponować stacjami paliw, które są dostępne w granicach administracyjnych powiatów: goleniowskiego, kamieńskiego, łobeskiego lub gryfickiego. Stacja musi być czynna co najmniej od poniedziałku do soboty od godziny 6:00 do godziny 18:00 oraz posiadać w ciągłej sprzedaży olej napędowy.  

 

  1. Termin składania ofert 

Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 listopada 2021 r. Oferty, które wpłyną po wyznaczonym przez zamawiającego terminie, nie będą brane pod uwagę. Decyduje data wpływu do siedziby Zamawiającego (lub wpływu na serwer poczty e-mail w przypadku wersji elektronicznej). Oferty złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.   

Możliwe są następujące sposoby założenia oferty:  

  1. przesłanie za pośrednictwem operatora pocztowego zobowiązanego do świadczenia usług powszechnych w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz.U. z 2020 r. poz. 1041), na adres Stowarzyszenia Akademia Wspierania Inicjatyw Społecznych „AWIS”,  Warnkowo 6c, 72-200 Nowogard. Na kopercie należy umieścić nr zapytania ofertowego;  

  1. przesłanie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: awis@awis.org.pl. W tytule wiadomości należy podać nr zapytania ofertowego. Liczy się data wpływu oferty do Zamawiającego;  

  1. osobiście od poniedziałku do piątku w godz.7:30-15.30 w siedzibie Stowarzyszenia Akademia Wspierania Inicjatyw Społecznych „AWIS” w Warnkowie nr 6c, 72-200 Nowogard; 

  1. poprzez Bazę Konkurencyjności (proszę pamiętać o dołączeniu wymaganych załączników składając ofertę przez bazę konkurencyjności w formie skanu podpisanych dokumentów).   

Oferta powinna zostać sporządzona w języku polskim.  Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.  

Termin związania ofertą wynosi 30 dni.   

Wykonawca może złożyć jedną ofertę. Treść oferty musi odpowiadać opisowi przedmiotu zamówienia oraz musi być podpisana przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Oznacza to, iż jeżeli z dokumentu(ów) określającego(ych) status prawny Wykonawcy(ów) lub pełnomocnictwa(pełnomocnictw) wynika, iż do reprezentowania Wykonawcy(ów) upoważnionych jest łącznie kilka osób dokumenty wchodzące w skład oferty muszą być podpisane przez wszystkie te osoby.  

Wykonawca może, przed upływem terminu do składania ofert, zmienić lub wycofać ofertę.  

Wzory dokumentów dołączonych do niniejszego zapytania powinny zostać wypełnione przez Wykonawcę i dołączone do oferty bądź też przygotowane przez Wykonawcę w formie zgodnej z niniejszym zapytaniem.       

 

Dokumenty wchodzące w skład oferty mogą być przedstawiane w formie oryginałów lub poświadczonych przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem kopii. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wówczas, gdy złożona przez Wykonawcę kserokopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi uzasadnione wątpliwości, co do jej prawdziwości.  

  

Ocena ofert nastąpi 15.11.2021 r. o godzinie 11.00 w biurze zamawiającego pod adresem Warnkowo 6c, 72-200 Nowogard.  

 

  1. Sposób obliczenia ceny oferty  

 

Cena ofertowa jest ceną, za którą wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia łącznie z podatkiem VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.  

Cena ofertowa musi zawierać wszystkie koszty związane z prawidłową realizacją zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia. 

Cena ofertowa musi być wyrażona w złotych polskich i zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku. 

 

  1. Kryteria oceny ofert 

Zamawiający oceni i porówna jedynie te kompletne oferty, które nie zostaną odrzucone przez Zamawiającego. Oferty zostaną ocenione przez zamawiającego w oparciu o następujące kryteria i ich znaczenie:  

 

kryterium oceny ofert 

punktacja i waga 

cena 

punktacja od 0 do 80, waga 80% 

klauzula społeczna 

punktacja od 0 do 10, waga 10% 

dostępność 

punktacja od 0 do 10, waga 10% 

 

  1. Zasady oceny kryterium “cena” (C):  będzie brana pod uwagę cena brutto całego zamówienia. Oferta najtańsza, niepodlegająca odrzuceniu, otrzyma 90 punktów, oferty droższe otrzymają proporcjonalnie mniej punktów. Punkty za kryterium cena będą obliczane według wzoru:   

 

C = (najniższa cena brutto spośród badanych ofert/cena brutto badanej oferty) * 80% 

 

  1. Zasady oceny kryterium „klauzula społeczna – zatrudnienie osób z niepełnosprawnością w ramach realizacji zamówienia” (KS): będzie brana pod uwagę ilość osób z niepełnosprawnością zatrudniona w ramach realizacji zamówienia. Wykonawca może otrzymać:  

 

0 pkt (0%) – zatrudnienie 0 osób z niepełnosprawnością 

5 pkt (5%) – zatrudnienie 1 osoby z niepełnosprawnością 

10 pkt (10%) – zatrudnienie co najmniej 2 osób z niepełnosprawnością  

 

  1. Zasady oceny kryterium “dostępność” (D) - będzie brana pod uwagę dostępność stacji na obszarze realizacji projektu. Punkty za kryterium dostępność będą obliczane wg wzoru:  

 

D = (ilość stacji benzynowej badanej oferty/ilość stacji benzynowych w ofercie z największą ilością stacji) * 10% 

 

Zamawiający rozumie przez osobę z niepełnosprawnością osobę spełniającą warunki uzyskania statusu niepełnosprawności określone w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych lub we właściwych przepisach państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państw, z którymi UE zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców w dostępie do zamówień publicznych. 

Zatrudnienie osób z niepełnosprawnością musi dotyczyć zaangażowania ww. osób do realizacji zamówienia, a nie generalnego zatrudnienia tych osób przez wykonawcę. Zamawiający dopuszcza możliwość przyznania punktów za spełnienie tego kryterium również za oddelegowanie do realizacji zamówienia osób z niepełnosprawnością już zatrudnionych przez wykonawcę (bez konieczności zatrudniania dodatkowych osób, jeśli wykonawca zatrudnia już osoby z niepełnosprawnością zdolne do realizacji zamówienia).  

Odpowiednie ilości punktów będą przyznawane za zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy (zgodnie z rozumieniem pełnego wymiaru czasu pracy dla osoby niepełnosprawnej zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, dopuszczając jednocześnie sumowanie wymiarów etatu.  

W przypadku braku w formularzu ofertowym deklaracji ze strony wykonawcy, dotyczącej zatrudnienia/zaangażowania dodatkowych osób z niepełnosprawnością zamawiający nie przyzna wykonawcy punktów w tym kryterium. 

Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów oraz wykonawca spełni warunki udziału w postepowaniu o ustalone kryteria oceny ofert.  

Zamawiający zastrzega sobie prawo do odrzucenia oferty, jeżeli zaproponowana cena jest rażąco niska, w szczególności jest niższa o 30% od szacowanej wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert. Odrzucenie oferty będzie możliwe po przedstawieniu wyjaśnień przez wykonawcę.  

 

  1. Wyjaśnienie treści zapytania ofertowego  

Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego z pytaniem o wyjaśnienie treści zapytania ofertowego wyłącznie w formie pisemnej na adres e-mail lub poprzez Bazę Konkurencyjności. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert. Wyjaśnienia zostaną udzielone pod warunkiem, że zapytanie o wyjaśnienie treści zapytania ofertowego wpłynie do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.  Jeżeli zapytanie o wyjaśnienie treści zapytania ofertowego wpłynie po upływie wyznaczonego terminu, zamawiający może udzielić odpowiedzi lub pozostawić pytanie bez odpowiedzi.   

Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania zapytań dotyczących treści zapytania ofertowego.   

Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający, bez ujawniania źródła zapytania, zamieści na stronie internetowej zamawiającego www.awis.org.pl oraz na stronie Baza Konkurencyjności (funduszeeuropejskie.gov.pl).  

 

  1. Odrzucenie oferty  

Wykonawca zostanie odrzucony z niniejszego postępowania:  

  1. w przypadku niespełniania warunków udziału w postępowaniu; 

  1. w przypadku niezgodności oferty z niniejszym zapytaniem; 

  1. w przypadku przedstawienia przez wykonawcę informacji nieprawdziwych; 

  1. w przypadku złożenia przez wykonawcę więcej niż jednej oferty.  

 

  1. Unieważnienie postępowania 

Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania bez podania przyczyny. 

 

  1. Informacje dodatkowe  

Kompletna oferta powinna zawierać:  

  1. Wypełniony formularz oferty (według wzoru stanowiącego załącznik nr 1)  

  1. Oświadczenie w zakresie wypełnienia obowiązków informacyjnych przewidzianych  
    w art. 13 lub art. 14 RODO (według wzoru stanowiącego załącznik nr 2)  

  1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu (według wzoru stanowiącego załącznik nr 3) 

  1. Wypełniony wykaz stacji paliw (według wzoru stanowiącego załącznik nr 4) 

  1. Pełnomocnictwo dla osób/y podpisujących/ej ofertę, jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (odpisu z właściwego rejestru lub zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej).  

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA  

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:   

  • administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Akademia Wspierania Inicjatyw Społecznych „AWIS”, Warnkowo 6c, 72-200 Nowogard, tel. 607 315 490.   

  • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z zamówieniem dotyczącego sukcesywnego zakupu oleju napędowego do samochodów FORD TRANSIT w ramach projektu pn. “Szereg Pomocy” - ośrodek wsparcia aktywności społeczno-zawodowej w Nowogardzie  nr postępowania BK/SZP/11/2021 o udzielenie zamówienia nr prowadzonym w trybie zasady konkurencyjności;  

  • odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby wskazane w zapytaniu ofertowym jako osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania.  

  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;  

  • obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem  
    w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;    

  • w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;  

  • posiada Pani/Pan:  

  1. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;  

  1. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;  

  1. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;    

  1. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;  

  • nie przysługuje Pani/Panu:  

  1. w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;  

  1. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;  

  1. na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.   
     

zapytanie ofertowe

załącznik nr 1 

załącznik nr 2

załącznik nr 3

załącznik nr 4

wzór umowy